HeimKampanjerValEndelege vallister kommune- og fylkestingsvalet 2019

Endelege vallister kommune- og fylkestingsvalet 2019

Dette er vallistene for kommunevalet i 2019, slik dei er vedtekne av valstyret og innmelde til Valdirektoratet. 

Listene er frå 1. juni tilgjengelege på valg.no, og stemmesedlane er sette i bestilling.

Arbeidarpartiet
1 Per Lerøy - 1957 - Lerøy
2 Ann Kristin Leirvåg - 1964 - Leirvåg
3 Hardy Pedersen - 1956 - Solen
4 Solveig Folkvord Kaland - 2001 - Fonnes
5 Idar Johan Hopland - 1948 - Kvalvågen
6 Monika Thorpe - 1969 - Austrheim
7 Kristian Semmingsen Lerøy - 1996 - Austrheim
8 Britt Mary Skaalevik Lerøy - 1963 - Lerøy
9 Mamadee Kabba - 1996 - Austrheim
10 Hege Christine Træland - 1976 - Litlelindås
11 Knut Torkilsen Horvei - 1983 - Fonnes
12 Anette Kaland - 1974 - Kalandsjøen
13 Oddmund Vikene - 1951 - Vikane
14 Ann Kristin Sæle Rosendahl - 1998 - Hopland
15 Reidar Ulvøy - 1956 - Ulvøyna
16 Tove Iren Sætre - 1959 - Rebnor
17 Ann Norunn Marholm - 1954 - Årås
18 Håkon Budal - 1947 - Budalen
19 Roald Martin Lerøy - 1948 - Bergsvik
20 Gerd Marie Solheim - 1952 - Austrheim
21 Knut Owe Larsen - 1953 - Bergsvik
22 Lendy Andersen Stormark - 1944 - Årås
23 Mona Myrmel Leikvoll - 1958 - Mastrevik

Høgre
1 Inger Lise Brekke - 1967
2 Hege Ramsland - 1961
3 Aslak André Bakke - 1974
4 Silvia Austrheim - 1991
5 Isak Brekke - 2000
6 Rikke Heldal Hope - 1988
7 Morten Hodnekvam - 1974
8 Sigve Engeseth - 1983
9 Oskar Nordgard - 1970
10 Morten Håkon Sognnes - 1964
11 Solveig Karin Hopen - 1949
12 Vidar Dyrøy Andreassen - 1983
13 Christer Veberg Pedersen - 1977
14 Siv Inga Brekke - 1964
15 Tor Slettbakk - 1951
16 Jan Roald Foss - 1936
17 Magnus Kvingedal - 1944
18 Robert Borge - 1987

Kristeleg Folkeparti
1 Helge Dyrkolbotn - 1964 - Leikvoll
2 Anne Dahle Austrheim - 1969 - Årås
3 Randi Keilegavlen Dyrøy - 1966 - Fonnes
4 Stein Kåre Løvslett - 1957 - Tresbakken
5 Toril Lohne Hordvik - 1983 - Lerøy
6 Inger-Anne Austrheim - 1977 - Bergsvik
7 Mathilde-Alida Austrheim Olsen - 2000 - Bergsvik
8 Egil Sætre - 1947 - Sætre
9 Amelie Katharina Knieriem - 1991 - Austrheim
10 Lars Even Mongstad - 1950 - Solend
11 Elisabeth Jensen Risnes - 1976 - Årås
12 Karen-Erene Hopen - 1948 - Njøta
13 Arne Ivar Lerøy - 1947 - Lerøy
14 Helge Keilegavlen - 1941 - Kalandsjøen

Senterpartiet
1 Bjørn Inge Håland Dyrkolbotn - 1988 - Årås - Lærar
2 Reidar Øksnes - 1956 - Øksnes - Driftsleiar
3 Lise Renate Helle - 1995 - Fonnes - Helsefagarbeidar
4 Gro Kaland - 1963 - Kaland - Ingeniør
5 Bjarte Næss - 1975 - Øksnes - Ingeniør
6 Linda Helen Skålevik Syslak - 1962 - Hopland
7 Jan Olav Øksnes - 1988 - Rebnord - Operatør
8 Per-Kristian Austrheim Løvmo - 1994 - Austrheim - Operatør
9 Øyvind Ullestad - 1962 - Synnevåg - Ingeniør
10 Line Sætre - 1994 - Hopland - Operatør
11 Pål Andreas Håland Dyrkolbotn - 1993 - Austrheim - Ind.rørleggar
12 Bjarne Rivenes Arnø - 1993 - Solen - Bonde
13 Sander Øksnes - 2001 - Øksnes - Elev
14 Camilla Helle Soltveit - 1989 - Rebnord - Teknikar
15 Gunnstein Sætre - 1959 - Hopland - Elektrikar
16 Eivind Nikolai Børilden - 1963 - Rebnord - Restauratør
17 Roy Øksnes - 1972 - Øksnes - Leiarassistent
18 Monika Øksnes - 1995 - Øksnes - Student
19 Johannes Dyrøy - 1965 - Fonnes - Operatør
20 Bente Øksnes - 1983 - Rebnord - Avdelingsleiar
21 Inge Arvid Fonnes - 1956 - Fonnes - Planleggar
22 Jan-Ove Arnø - 1962 - Solen - Bonde
23 Knut Daae - 1943 - Årås - Pensjonist

Sosialistisk Venstreparti 
1 Evelyn Monslaup - 1971 - Kaland - Lærar
2 Ayna Camilla Budal Soltveit - 1977 - Sætre - Lærar
3 Linda Marie Borlaug - 1962 - Årås - Lærar
4 Tore Svendsen - 1945 - Årås - Pensjonist
5 Rhoann Bolando Generoso - 1975 - Mastrevik - B&U-arbeidar
6 Gjertrud Johnsen Dyrkolbotn - 1988 - Årås - Lærar
7 Brita Wiik - 1978 - Årås - Lærar

Bygdelista i Austrheim
1 Atle Dag Utkilen - 1955 - Utkilen - 5953 Fonnes
2 Marita Terese Bru - 1972 - Årås - 5943 Austrheim
3 Jan Nordø - 1953 - Hopland - 5943 Austrheim
4 Betty Bakken Kleppe - 1952 - Årås, 5943 Austrheim
5 Jan Erik Espelid - 1962 - Austrheim - 5943 Austrheim
6 Jan Ove Synnevåg - 1955 - Synnevåg - 5953 Fonnes
7 Stig Anders Totland - 1970 - Leirvåg - 5953 Fonnes
8 Haldis Lillian Dyrnes - 1960 - Hopland - 5943 Austrheim
9 Renee Hansen Semmingsen - 1986 - Austrheim - 5943 Austrheim
10 Odd Sigvald Øksnes - 1947 - Øksnes - 5943 Austrheim
11 Joakim Lerøy Kjenes - 1986 - Austrheim - 5943 Austrheim
12 Terje Dalen - 1942 - Årås - 5943 Austrheim
13 Gisle Andre Utkilen - 1972 - Utkilen - 5953 Fonnes
14 Odd Kåre Uthaug - 1937 - Årås - 5943 Austrheim

 

Vallistene til fylkestingsvalet for storfylket Vestland kan du finna på denne lenka: Valet til Vestland


Sist oppdatert: 19.06.2019
Publisert: 31.05.2019